Stig Pastwa starter i sin nye rolle senest 1. mai 2015, og han blir ansvarlig for å drive og utvikle forsikringsselskapets skandinaviske finansfunksjon. Stig har lang erfaring som CFO fra DSB, AP Møller-Mærsk og ISS, hvor han gjennom sin karriere har bygget opp høypresenterende finansfunksjoner.
Patrick Bergander, CEO for Codan og Trygg-Hansa, kommenterer:
- Jeg er svært glad for å kunne ønske Stig velkommen til vår skandinaviske konsernledelse. Han har en lang internasjonal erfaring som CFO og COO. Stig har gjennom sin karriere bygget opp og ledet høypresterende team, noe som er en vesentlig kompetanse for vår virksomhet og vår finansfunksjon.
Om sin nye rolle sier Stig:
- Jeg gleder meg til å komme tilbake til den finansielle sektor som CFO for RSA i Skandinavia. Jeg ser frem til å kunne sette preg på noen riktig spennende oppgaver, samt å få muligheten til å være med og sikre at Codan og Trygg-Hansa blir enda sterkere på sine respektive markeder.
Stig Pastwas biografi:
- 2013-2014: DSB, økonomidirektør
- 2009-2013: Saxo Bank, salgsdirektør. Tidligere COO.
- 1998-2009: ISS, COO for Vest-Europa samt Nord- og Sør-Amerika. Tidligere sjef for M&A samt regional finansdirektør
- 1986-1998: A.P. Møller-Mærsk. CFO i Elfenbenskysten. Tidligere Controller i Italia, Direktionssekretariatet, jobb i Maersk Line samt Maersk Olie og Gas.
Utdannelse:
- HD-R, samt ledelsesuddannelse fra London Business School, IMD og Stanford University
Andre verv:
- Styreformann i Chr. Olesen & Co. A/S
- Styreformann i Allianceplus A/S
- Styremedlem i HedeDanmark A/S
For mer informasjon, kontakt:
Mari Bræin Faaberg, kommunikasjonssjef
Codan Forsikring
Mobil: +47 94 52 44 96
E-post: mari.faaberg@codanforsikring.no
Om Codan Forsikring
Codan er et av Skandinavias største forsikringskonsern og tilbyr skadeforsikringer til både privat- og bedriftskunder i henholdsvis Danmark, Sverige og Norge. Forsikringene tilbys primært gjennom nasjonale varemerker som Codan i Danmark og Norge og Trygg-Hansa i Sverige, men drives av en nordisk organisasjon som er tett forankret med det globale forsikringskonsernet RSA. Codan-konsernet er 100 % eid av RSA, og Codan er i dag en viktig hjørnestein i det internasjonale forsikringskonsernet med ca. 20 millioner kunder i flere enn 140 land. RSA har ca. 23.000 medarbeidere fordelt på 28 land over hele verden.