PRESSEMELDING

TRYGG-HANSA OG SPAREBANK 1 INNGÅR FORSIKRINGSSAMARBEID 


Oslo, 12. juli.

Trygg-Hansa og Sparebank 1 Gruppen går sammen i kampen om å forsikre norsk næringsliv. Avtalen sikrer bedriftsmarkedet tilgang på bred og internasjonal forsikringskompetanse gjennom Sparebank 1s 350 kontorer over hele Norge.

- Helhetlige bank- og forsikringsløsninger blir stadig viktigere for våre bedriftskunder. Med denne avtalen med Trygg-Hansa gjør vi internasjonal forsikringskompetanse tilgjengelig for Sparebank 1-kundene i hele Norge. Samtidig ser vi at bedriftsmarkedet etterspør stadig mer komplekse produkter, og tror at vi i fellesskap skal kunne tilby våre kunder markedets til enhver tid beste forsikringsprodukter, sier Erling Falk, viseadministrerende direktør i Sparebank 1 Skadeforsikring.

Trygg-Hansa eies av det danske forsikringskonsernet Codan, som inngår i Royal & SunAlliance, ett av verdens største forsikringskonsern.

- Denne avtalen med Sparebank 1 Gruppen er svært viktig for Trygg-Hansa. Vi har det seneste året ført en offensiv strategi for å posisjonere oss som en utfordrer til de store forsikringsselskapene og skal vokse hurtig videre. Gjennom Sparebank 1 Gruppens omfattende nettverk vil bedriftskunder i hele landet endelig kunne tilbys internasjonale forsikringsprodukter og -service, sier direktør for næring i Trygg-Hansa, Scott Ørmen.

For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:

Scott Ørmen
Direktør for næring Trygg Hansa
Tlf.: 23 08 45 30
Mobil: 41 41 71 86
E-post: scott.ormen@trygghansa.no

eller

Erling Falk
Viseadministrerende direktør Sparebank 1 Skadeforsikring
Tlf.: 21 02 55 26
Mobil: 97 64 97 08
E-post: erling.falk@sparebank1.no

SpareBank 1 Gruppen AS er et finanskonsern eid av SpareBank 1-bankene og LO. SpareBank 1 Gruppen har datterselskaper innenfor bank, skadeforsikring, livsforsikring og fond. Selskapet leverte i 2006 et overskudd på 1007 millioner kroner etter skatt. SpareBank 1 Gruppen har iht. eksterne verdivurderinger en totalverdi på over 12,5 milliarder kroner, en seksdobling gjennom de siste 5 årene.



Trygg-Hansa ble etablert i 1937 under navnet Rutebileiernes Forsikringsselskap Gjensidig, og ble i 1996 kjøpt opp av Trygg-Hansa Försäkrings AB. I 1999 ble selskapet omgjort til norsk filial. Trygg-Hansa eies av det danske forsikringskonsernet Codan, som i sin tur inngår i Royal & SunAlliance, ett av verdens største forsikringskonsern. Trygg-Hansa har 60 ansatte i Norge.